Znamy zwycięzcę ESL One Katowice 2019

0
W dniu dzisiejszym miał miejsce finał jednej z najbardziej popularnych imprez esportowych w Polsce-znamy zwycięzcę ESL One Katowice 2019. W finale znaleźli się Team Secret oraz drużyna Gambit Esport. Team Secret pewnym krokiem sięgnęli po zwycięstwo, zdobywając puchar oraz 125 000 dolarów.
Podczas całych zawodów drużyny już wcześniej miały okazję się ze sobą zmierzyć. Pierwsze zmagania stoczyły, walcząc o pierwsze miejsce w grupie, a następnie w walce o wielki finał ESL One Katowice 2019.

Pierwsza walka

W pierwszej grze mogliśmy zaobserwować niesamowicie agresywną walkę ze strony Gambit Esport. Prawdopodobnie dla przeciwników było to sporym zaskoczeniem, gdyż przez pewien moment zostawali nieco w tyle. Jednak nie trwało to długo, drużyna Team Secret wykorzystała Bounty Huntera zai’a, dokładne śledzenie ruchów przeciwników pozwoliło na ich szybką dominację. Pierwsze zwycięstwo powędrowało na konto drużyny europejczyków.

Druga walka

Trzeba przyznać, że początek drugiej rozgrywki był naprawdę wyrównany. Mimo że po pewnym czasie Team Secret wyszli na prowadzenie, to drużyna Gambit Esport się nie poddawała. Bardzo szybko wyrównali zmagania, zabijając Puppeya oraz Yapz0ra, oprócz życia pozbawili ich również wykupień. Rosyjska drużyna przez chwilę mogła poczuć, że góruje nad przeciwnikiem. Team Secret dotarli środkiem do bazy rywali, wychodząc tym samym na prowadzenie. Ze względu na teleport MidOne’a drużyna Gambit nie poradziła sobie z odpowiedzą na atak uderzając w dolną linię baraków. Podchodząc pod nie po raz kolejny, zdobyli jedną strukturę, a także wykupienie Puppeya, jednak kosztowało ich to śmierć Daxaka (carry). W kolejnym starciu przy jamie Roshana europejczycy oddzielili swoich rywali, dzięki czemu zabili ich pojedynczo. Widząc, że Gambit Esport nie może powrócić do dry, podjęli decyzję o szybkim wejściu do bazy przeciwników i tym samym zakończyli pojedynek.

Trzecia walka

 W ostatnim starciu można było zaobserwować, jak Gambit Esport wkłada ogromną energię, by gra Nishy rozpoczęła się jak najgorzej. Jednak przy pomocy swojej drużyny udało mu się pozostać na  czołowym miejscu zestawienia posiadanego złota. W pewnym momencie Antimage Nishy wszedł do dżungli przeciwnika i zaczął po niej wędrować, zwracając tym samym na siebie uwagę. Gambit rozpoczęli za nim pościg, w końcu go zabijając. W tym momencie rozpoczęła się prawdziwa rzeź, a mianowicie Team Secret zaskoczyło przeciwników wejściem MidOne’a z Wukong’s Command. Podsumowaniem tej niesamowitej akcji był idealny Black Hole Zai’a na Daxaka. Na kolejny świetny ruch nie trzeba było czekać, chwilę później padło idealne użycie ultimate’a Enigmy, które padło na maksymalnym zasięgu na dwóch rywali. W tym momencie rosyjski skład postanowił się poddać i wszyscy oficjalnie poznali zwycięzcę ESL One Katowice 2019. Nisha wzniósł zwycięski puchar, który oznaczał, że drużyna Team Secret wygrała 125 000 dolarów.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*