Xbox One S: Najnowsza modyfikacja Xbox One z wbudowanym ekranem Full HD

0

Xbox One S jest najnowszą modyfikacją stworzoną w garażu, jednak jej produkcja była bardzo czasochłonna i wymagała profesjonalnych narzędzi, które nie każdy z nas może posiadać. Xbox wyposażony został w własny ekran Full HD dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej mobilny.

Całkowicie nowy pomysł
Jeżeli chodzi o przeróbki dokonywane na Xboxie to spotykamy się z nimi coraz częściej, jednak przeważnie modyfikacje nie są niczym zaskakującym i mało kto podejmuje się ingerować w formę czy chociażby działanie sprzętu. Ed Zarick zdecydował się jednak na nieco bardziej skomplikowaną modyfikację i tak oto w jego garażu narodził się całkowicie nowy Xbox OneS. Zdaje się, że ciężka praca Eda się opłaciła, gdyż cena najnowszej modyfikacji konsoli wynosi 1495 dolarów.
Kolejną fascynującą przeróbką konsoli Xbox zajął się znany z tego typu rzeczy Ben Heck, który prowadzi kanał na youtube ‘‘The Ben Heck Show”. Tak więc modyfikacja konsoli nie była dla niego żadną nowością ani też specjalnym zaskoczeniem dla widzów. Mimo iż wykorzystał ten sam pomysł co jego poprzednik Ed przez co Xbox One S znowu stał się laptopem to zdecydowanie przyłożył większą wagę do obudowy. Jest ona zdecydowanie smuklejsza i wykonana z aluminium, w przypadku modyfikacji Zaricka był to akryl.
Zmiany w chłodzeniu i zasilaniu
Mimo iż Xbox One S zdecydowanie różni się wyglądem on klasycznej wersji to podzespoły są takie jak w wersji oryginalnej. Płyta główna, dysk twardy oraz napęd. Wymianie uległ jednak wentylator, który był zbyt wielki i został zastąpiony kilkoma mniejszymi. Zmieniony został również zasilacz, gdyż w wersji Xbox One S wbudowany został ekran Full HD.

Fot: compass.xbox.com

Zmodyfikowana konsola została stworzona perfekcyjnie pod każdym względem. Narożniki wyciętej na CNC obudowy zostały ustabilizowane elementami, które powstały przy pomocy drukarki 3D. Natomiast wszelkiego rodzaju łączenia zostały estetycznie osłonione jasną listwą. Rozmieszczenie portów również musiało zostać doskonale przemyślane, gdyż dostęp do nich jest niemalże tak samo łatwy co w wersji oryginalnej. Precyzyjny projekt.
Użyteczność bez większych zmian
Przeróbka pozytywnie przeszła wszelkiego rodzaju najpotrzebniejsze testy pozostawiając tym samym funkcjonalność Xbox One S. Mimo iż konsola jest bardziej mobilna to wciąż wymaga stałego podłączenia do prądu. Jednak tworzenie i przerabianie podobnych urządzeń jest dosyć kontrowersyjne, gdyż waga raz gabaryty konsoli zostały zmniejszone, matryca poprawiona, a mobilność wciąż uzależniona jest od dostępu prądu. Oczywiście tworzenie przynosi zapewne wiele satysfakcji to niestety efekt końcowy zostaje jedynie ciekawostką dla majsterkowiczów.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*