Samsung CH711 czyli zakrzywione monitory, które podbijają serca wszystkich graczy. Technologia Quantum Dot

3

Jakiś czas temu koreański gigant z myślą o graczach wypuścił na rynek nową serię monitorów – Samsung CH711. Monitory zostały wyposażone w technologię Quantum Dot, którą znamy już  z  telewizorów Samsunga. W serii CH711 dostaniemy ekrany o przekątnej 27″ do 31,5″.

5 stycznia  w Las Vegas odbyły  się targi CES, na których miało miejsce wiele interesujących premier, zorganizowanych z myślą  o owym  wydarzeniu. Tym razem chodzi jednak o firmę Samsung, która w zeszłym miesiącu wypuściła do sprzedaży aż trzy modele zakrzywionych monitorów z technologią Quantum Dot, skierowane do największych entuzjastów gier.
Duże zakrzywienie i 125 proc. przestrzeni barwnej sRGB

Fot: news.samsung.com/

W tym miesiącu do sprzedaży dołączą kolejne dwa modele, które również skierowane są głównie do graczy. Wyposażone w matryce 27″ oraz 31.5″, zachowując przy tym wszystkim równowagę oraz promień krzywizny 1800R. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to obudowa ponownie wróciła do koloru białego, a przy tym o wysokim połysku. Monitor zawiera również regulację w poziomie i pionie,  a do tego wszystkiego wyposażony jest w niezwykle przydatną podstawę, która została specjalnie wyprofilowana do przechowywania przewodów.
Ale o co chodzi z tą całą technologią Quantum Dot? A no właśnie…o to, że  monitory dzięki tej najnowszej technologii mogą oddawać aż 125 proc.  palety sRGB, a same kąty widzenia będą wynosić po 178o. Jeżeli przyjrzymy się bliżej rozdzielczości to wciąż jest to format 16:9, a mianowicie 2560 x 1440 pikseli. Nie została ujawniona jeszcze tylko częstotliwość odświeżania, ale możemy spodziewać się, że nie spadała ona poniżej 144 Hz.

Fot: coolthings.com

Trudne do wyłapania różnice
Oba nowe modele są bardzo interesujące i świetnie się prezentują mimo,  iż są łudząco podobne do swoich poprzedników….

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*