Noir Chronicles: Miasto Zbrodni – recenzja gry

0

Noir Chronicles: Miasto Zbrodni to detektywistyczna gra przygodowa HOPA i jak każda produkcja ma swoje plusy i minusy. Jednak uogólniając można ją polecić wszystkim fanom tego gatunku.

Noir Chronicles: Miasto Zbrodni

Głównym bohaterem gry Noir Chronicles: Miasto Zbrodni jest Alfred Fox – prywatny detektyw, który otrzymuje wiadomość od swojej byłej ukochanej Barbary le Purr. Zapewne nie raz, nie dwa w swoim życiu usłyszałeś, że stara miłość nie rdzewieje i jest w tym spora część prawdy. Kiedy kobieta została zamordowana, mężczyzna za wszelką cenę chce odnaleźć zabójcę. Założenia fabularne są więc bardzo oklepane, jednak muszę przyznać, że nie wpadłem w którą stronę zacznie zmierzać historia przygotowana głównie na potrzeby nowej hopy od studia Brave Giant.
Co prawda scenariusz Noir Chronicles: Miasto Zbrodni jest bardzo poważny, gdyż mamy do czynienia z morderstwem, jednak postacie widoczne na ekranie pozostawiają wiele do życzenia. Odbiera to pewną część radości ze śledzenia, jednak Brave Giant postarał się nadrobić tę wadę świetnie zaprojektowanymi lokacjami. Światło i cień współgrają ze sobą doskonale przez co gracz ma ochotę zatrzymać się na chwilę tylko po to, by podziwiać tła widoczne na ekranie.

Noir Chronicles: Miasto Zbrodni

Zagadki w Noir Chronicles: Miasto Zbrodni są miksem starych i nowych pomysłów. Jedną ze starszych jest znienawidzona niemalże przez wszystkich graczy łamigłówka polegająca na uruchomieniu mechanizmu poprzez odpowiednie ułożenie kół zębatych, oczywiście nie zabrakło zagadki typowej dla wszystkich gier tego gatunku, a mianowicie rozplątywanie węzłów tak, by łączące się nici się nie przecinały. Jak już wspomniałem są również nowe pomysły. Mnie osobiście do gustu najlepiej przypadł fragment w którym gra pokazuje lokację z perspektywy rzutu izometrycznego, a główny bohater musi ominąć strażników, tym samym docierając do celu.
Mimo iż w grze nie znajdziemy żadnych nowości, jeżeli chodzi o urozmaicenie zabawy, to Noir Chronicles: Miasto Zbrodni znajdzie uznanie pośród sympatyków tego gatunku, ze względu na historię, która momentami robi się naprawdę zaskakująca, ciekawą projekcję i różnorodne zagadki oraz bardzo starannie wykonane lokacje.
Komenatrze

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*