Gra wideo, która odchudza? Graj i chudnij!

0

Ostatnią rzeczą z jaką powiązalibyście granie w gry wideo to fakt, że może ona w jakikolwiek pozytywny sposób wpłynąć na nasz organizm. Przecież długie siedzenie przed monitorem może pogorszyć nas wzrok, odbić się na naszych plecach i postawie, a brak aktywności fizycznej może wpłynąć na pogorszenie się naszej sprawności . Nie można się z tym nie zgodzić.

Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Exeter i Cardiff wyszli poza współczesny tok myślenia i postanowili wykorzystać to medium w celach zdrowotnych. Stworzyli grę wideo, która pozwala zrzucić kilka kilogramów. Należy zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o żaden fitness z użyciem kontrolerów ruchowych typu Kinect czy PlayStation Move, które już dobrze znamy.
Jak zatem chudnąć nie ćwicząc, a grając? Wyniki przeprowadzonych badań potwierdzają, że grający w tą grę uczestnicy zrzucili średnio 0.7 kg w tydzień i 2 kg w pół roku, a co najważniejsze ich dzienna konsumpcja kalorii zmniejszyła się o 220 kcal. Rezultaty może nie są zdumiewające, ale gra nie wymaga od gracza żadnych ćwiczeń poza klikaniem. Zabawa jest bardzo prosta. Trzeba naciskać odpowiedni przycisk, gdy na monitorze zobaczmy zdrową żywność, jak owoce i warzywa, lub też ubrania. Natomiast, gdy naszym oczom ukaże się wysokokaloryczne jedzenie nie będziemy reagować. Należy zaznaczyć fakt, że kolejna grupa której uczestnikom w trakcie badań nakazano naciskać inny przycisk w przypadku niezdrowej żywności nie osiągnęła pozytywnych rezultatów.
To nic innego jak siła podświadomości, która pozytywne działanie kojarzy ze zdrowym stylem życia, czyli w tym przypisku zdrową żywnością. Dr. Natalia Lawrence, która przewodziła badaniom, podkreśliła, że te „są jeszcze na wczesnym etapie, dlatego efekty są niewielkie i trzeba przeprowadzić dłuższe pomiary. Co jednak istotne, gra jest darmowa, prosta, a 88% uczestników wyraziło chęć jej kontynuowania i poleciłoby ją znajomym”.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*